Niekiedy łysienie plackowate jest bardzo groźną chorobą, która powstaje genetycznie. Przy łysieniu plackowatym około sześćdziesięciu procent jest odwracalne, nieraz jest tak, że włosy odrastają samoistnie, a nieraz trzeba się poddać mikrochirurgii i wszczepić nowe włosy.

Naturalnie łysienie plackowate, ma różne rodzaje jeden rodzaj to genetyczne występowanie u młodych osób, posiadające znaczną rozległość, a drugi rodzaj to taki, który występuje u osób po wyżej trzydziestego roku, tylko w formie pojedynczych ognisk. Na około ognisk można zauważyć połamane włosy, dlatego łysienie plackowate nie jest niczym przyjemnym. Efektem jest wypadanie włosów, nawet w ciągu kilku godzin można stracić włosy na całości placka. Groźnym czynnikiem powodującym wypadanie włosów jest stosowanie drastycznych diet z niską zawartością kalorii, a co z tym się wiąże z małą ilością witamin. Dla osób, które nie mają zbyt wielu włosów na głowie rozwiązaniem może być przeszczep włosów. Człowiek żyjący ze sobą w zgodzie to taki, który akceptuje siebie w całości, dlatego ważne jest byśmy się sobie podobali. Nie ma nic ważniejszego od pięknych włosów, dlatego tez dla osób z łysiną rozwiązaniem będzie przeszczep włosów. Których głównym zadaniem jest dożywotnie przywrócenie włosów w miejscach łysych i przerzedzonych.

 

Czas jaki musimy poświecić na odrośnięcie włosów po jednym zabiegu to około trzy do pięciu miesięcy.

Niekiedy przeszczep włosów jest bolesną metoda odnowienia wizerunku swoich włosów, ponieważ trzeba pobrać mieszki włosowe i poprzez nacięcie skóry wszczepić je w łysiejące miejsca. Kiedy słabną nasze włosy i ich kolor staje się szary, a włosy łamliwe zadajemy sobie pytanie dlaczego tak jest? Często nasuwa się wiele odpowiedzi jedna i główną jest złe odżywianie się, może być także choroba skóry głowy, złe wykorzystywanie preparatów do włosów, a także używanie takich sprzętów jak lokówka, prostownica i suszarka, które w wielkim stopniu wysuszają włosy i powodują utratę blasku. Włosy składają się z mieszka włosowego i to on odgrywa główną rolę dobrym funkcjonowaniu włosów, jeżeli zostanie uszkodzony może się regenerować, ale już w jako słabszy włos. Kiedy szukamy pomysłu na przeszczep warto zajrzeć na stronę www.medestetic.com.pl/przeszczep-wlosow-fue. Dowiemy się jak wygląda zabieg przeszczepu metodą FUE.